PRAWO KARNE

Dodatkową specjalizacją prowadzonej przeze mnie Kancelarii Adwokackiej jest reprezentowanie moich klientów w procesach karnych.

Sprawy jakimi się zajmuję najczęściej wynikają z bieżących potrzeb moich Klientów.

Klasycznym przykładem jest pomoc w postępowaniu karnym zainicjowanym przez jednego z małżonków obok sprawy rozwodowej, np. sprawa o znęcanie się. Innym przykładem niech będzie pomoc jednemu z kontrahentów nieudanej transakcji sprzedaży nieruchomości, który następnie posądzony zostaje o oszustwo. Sytuacji, w których musiałem reprezentować swojego klienta zarówno w sprawie cywilnej, jak i w równolegle toczącej się sprawie karnej jest naprawdę sporo.

rozwód białystok

Jako adwokat w sprawach karnych występuję w różnych rolach.

Najczęściej jest to funkcja albo obrońcy oskarżonego, albo pełnomocnika pokrzywdzonego. Czasami występuję też w charakterze pełnomocnika świadka.

W zakresie wykonywanej przez mnie praktyki adwokackiej zawsze skupiam się na udzieleniu właściwej pomocy i od początku zwracam uwagę na najważniejsze uprawnienia jakie przysługują podejrzanemu (oskarżonemu) lub pokrzywdzonemu. Podpowiadam jakiego rodzaju dowody mogą być pomocne dla korzystnego rozstrzygnięcia sprawy. Staram się pracować z Klientem w taki sposób żeby miał pełną świadomość swojej sytuacji.

Działając w sprawach karnych nie jestem zwolennikiem biernego oczekiwania na wynik procesu.

Uważam, że warto jest podejmować obronę już na wczesnym etapie postępowania przygotowawczego. O ile w ogóle strona dysponuje jakimś materiałem dowodowym. W wielu sprawach karnych rozsądnym rozwiązaniem jest rozważenie możliwości dobrowolnego poddania się karze. Wówczas pomagam przy negocjowaniu ewentualnej kary z urzędem prokuratorskim lub sądem.

W przypadku woli nawiązania współpracy zapraszam do kontaktu z moją Kancelarią Adwokacką.